gwasz, papier; 36,5 x 23 cm;
sygn. przy prawej krawędzi u góry: E. M. ... (ołówkiem, słaboczytelnie);
Gwasz przed konserwacją - podklejone rozdarcie przy lewej krawędzi;
Projekt do spektaklu z 1963 roku, którego premiera odbyła się w Teatrze Narodowym, adaptacja utwóru Przygody z Vaterlandem autorstwa Leona Kruczkowskiego.