fajans ręcznie malowany na żołto-zielono; 5,5 x 17 x 31 cm;
Sygn. na spodzie: Lilijka / WŁOCŁAWEK / FAJANS / MADE IN POLAND; Polska, Zakład Fajansu we Włocławku, 3 tercja XX w.;
Forma i wymiary nawiązują do naczynia na kwiaty proj. Wita Płażewskiego z 1963 r., wzór nr 560.