olej na płótnie, 50 x 40 cm; w oprawie: 56,5 x 46,5 cm. Na odwrocie nalepka artysty „Witold Pałka | artysta malarz”
Witold Pałka urodził się w Katowicach. Studiował w krakowskiej ASP w pracowniach E. Eibischa, J. Fedkowicza i W. Taranczewskiego. Dyplom otrzymał w 1953 roku. Brał udział w Wystawie Młodej Plastyki w Arsenale w 1955 roku. Był członkiem stowarzyszenia "Arkat" w Katowicach. W 1997 roku otrzymał pierwsze miejsce za obraz "Teatr" w Ogólnopolskim Konkursie na Dzieło Malarskie pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu, Muzeum Śląskim w Katowicach, Galerii Sztuki "Zachęta" w Warszawie oraz kolekcjach prywatnych w Niemczech, Anglii, Szwecji, Holandii, USA, Francji.